Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Triky a nápady pro každý interiér

Kdopak by se celoskleněných dveří bál

Sklo je elegantní a luxusní přírodní materiál. Interiér dokáže odlehčit, vnést do něj světlo a opticky zvětšit prostor. Není tedy divu, že se sklo využívá stále častěji i jako materiál pro výrobu designových dveří. Stále oblíbenější jsou dokonce i skleněné stěny v interiéru. Díky nim totiž můžete prostor snadno rozdělit na funkční celky a přitom jej nechat opticky propojený. Ještě k tomu se hodí prakticky všude, pasují ke každému stylu v interiéru. Speciální úpravy pak dokážou zajistit i potřebné soukromí.

Proč terasu z WPC

Ideální materiál pro výrobu palubek na stavbu terasy pravděpodobně neexistuje. Nezáleží na tom, zda se jedná o masivní dřevo, termodřevo nebo WPC. Z ekologického hlediska mají všechny tři materiály své výhody i nevýhody, které znesnadňují jednoznačné hodnocení. Proč tedy vybrat materiál WPC? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá.

Krása bezrámových oken

Bezrámová zasklení v sobě kloubí elegantní minimalismus a funkčnost. Jejich estetická hodnota je maximální. Jsou chytrým architektonickým řešením náročných projektů, které přináší tepelnou pohodu do vašeho domova, kanceláře nebo jiných prostor.

Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb

Mezi současné největší trendy moderního bydlení a interiérového designu patří velkoformátové obklady a dlažby. Jsou ideální pro minimalistický design především díky možnosti mít jeden odstín v celém interiéru. Mají skutečně mnohé možnosti využití. Uplatnění najdou jak v rámci podlah a stěn v interiéru, narazit na ně můžete i v exteriéru a to včetně fasád. Pokrývá se s nimi ale i koupelnový nebo kuchyňský nábytek. Už jste třeba viděli, jak úžasně elegantní je jídelní stůl obložený takovýmito obklady?

20 nejčastějších otázek k tepelným čerpadlům

Co je tepelné čerpadlo a na jakém principu funguje? Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/ voda? Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/vzduch? I na další otázky odpoví náš článek.

Co je monolitický strop a jaké jsou jeho výhody

Na trhu dnes existuje celá řada technologií, kterými můžete udělat strop vašeho domu. Volba je vždy na samotném stavebníkovi. Proč vybrat právě klasický monolitický strop? Odpověď se dozvíte v dnešním článku.

Podhledy pohledem profesionála

Stropní podhledy mají jednu velkou výhodu, snadno v nich lze ukrýt veškeré rozvody elektřiny a klimatizace. Navíc se do nich dají jednoduše zabudovat bodová, ale i jiná světla. Výhodou může být i to, že se důsledkem jejich použití v místnosti zmenší vytápěný prostor a tím tak dojde ke snížení nákladů na topení. Dalším bonusem je požární odolnost, snížení kročejového hluku a zakrytí častých nerovností u původního stropu. Zkrátka se používají ke snížení stropů a k jejich zakrytí.

Utopte své investice v bazénu na klíč

Dostali jste vánoční prémie, za které jste obvykle jezdili o jarních prázdninách na hory? Navíc jste ještě něco ušetřili, protože epidemiologická situace v loňském létě úplně nepřála cestování a dovolenkování někde u moře bylo tak trochu sázkou do loterie? Momentálně si nemůžeme být ani jisti tím, zda to o letošních prázdninách bude už lepší. A tak by se za dobrou investici daly považovat bazény na klíč.

Jak si otevřít zamčené auto bez poškození

Zabouchnuté klíčky v autě. Říkáte si, že to už se snad dnes s moderními auty, která mají centrální zamykání na dálková ovládání nebo dokonce bezklíčový přístup, nemůže stát. Ale chyba lávky. Může. A velmi snadno. Například otevřete-li si pouze zavazadelník, kam si uložíte věci omylem i s klíčem a pak jej zabouchnete. A neštěstí je na světě. To se může stát každému. Situace je to nezáviděníhodná, především potřebujeme-li zrovna rychle někam jet a nemůžeme si dovolit zpoždění. V hlavě se vám okamžitě začnou honit možnosti, které bychom mohli využít pro nouzové otevření vozu. Skočit si pro náhradní klíče je nasnadě. Pokud jste zrovna ale třeba na dovolené nebo někde na výletě a druhé klíče jsou daleko, musíte vymyslet jiné řešení.

Jak položit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy jsou lety prověřenou součástí našich domácností. Dřevo Vás uklidní, zahřeje i přivede na dobré myšlenky. Proto pokud zařizujete svoje obydlí, určitě zvolte dřevěné podlahy. Jestliže si nejste jistí, zda zvládnete její pokládku, oslovte odborníky v oboru, kteří Vám rádi pomohou a zútulní Váš příbytek.

Zabezpečení garáže

Pokud skladujete ve své garáži osobní věci, jako je nářadí, zahradní nábytek, sekačka, vyplatí se Vám investovat do zabezpečení garáže. Samozřejmě také dopravní prostředky, jako je auto, motorka, či kola, mají vysokou cenu. Alarm v garáži sníží podstatně možnost zlodějů odnést si Váš majetek. Alarm od společnosti Jablotron hlídá garáž nepřetržitě, a díky propojení na mobilní telefon, nebo počítač s Vámi neustále komunikuje. Můžete s ním také otevřít garážová vrata. V jeho možnostech je také ochrana před požárem, záplavou nebo únikem plynu. Ovládají se s ním i topení a garážová vrata.

Lité podlahy kvalitně a rychle

Lity podlahový potěr je v současnosti jednou z nejspolehlivějších možností, jak realizovat novou podlahu. Pro lité podlahy se používají dva základní materiály – anhydritový litý potěr nebo cementový litý potěr. Záleží vždy na konkrétním využití podlahy. Anhydritové podlahy jsou realizovány většinou v bytových interiérech, v domech i halách. Hodí se také pro podlahové vytápění. Cementové lité potěry jsou navíc použitelné i ve vlhkém prostředí, používají se do koupelen a bazénů. Lité podlahy se tak stávají součástí i velkých staveb a sportovních areálů.

Jaká je správná výška kuchyňské desky

Jaká je správná výška kuchyňské desky? Při vaší tělesné výšce 150 – 160 cm je vhodná výška kuchyňské linky asi 82 cm. Při výšce 160 – 170 cm pak výška 86 cm, výšce 170-180 cm by měla odpovídat výška kuchyňské linky okolo 90 cm. A pro lidi vyšší než 180 cm pak odpovídá výška linky 94 cm.

 

Velkoformátové obklady a dlažby

Toužíte po něčem speciálním? Rádi byste, aby na vás doslova dýchal luxus, decentnost a originalita? Opravdové porce elegance můžete dosáhnout, pokud se rozhodnete váš interiér ozdobit velkoformátovými obklady a dlažby.

Jak upravit okolí bazénu?

Bazén je v horkých letních dnech snem snad každého. Poskytuje osvěžení, zchlazení sluncem rozpáleného těla, ale také zklidnění, když se jen tak pohupujete na lehátku na vlnách nebo i při pouhém pohledu na hladinu vody.

Jak vybrat filtr na vodu?

Pro začátek je dobré nechat si udělat rozbor vody. Mnohdy stačí pouze vlastnoručně odebrat vzorek a zaslat jej do laboratoře. Rozbor vody vám prozradí, v jaké oblasti má voda největší nedostatky. Také se musíte rozhodnout, zda chcete filtrovat pouze vodu v kuchyni, nebo veškerou vodu v domácnosti.