Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Proč terasu z WPC

Ideální materiál pro výrobu palubek na stavbu terasy pravděpodobně neexistuje. Nezáleží na tom, zda se jedná o masivní dřevo, termodřevo nebo WPC. Z ekologického hlediska mají všechny tři materiály své výhody i nevýhody, které znesnadňují jednoznačné hodnocení. Proč tedy vybrat materiál WPC? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá.

V posledních letech se palubky z WPC těší velké oblibě. Jedná se o kombinaci dřeva a plastu. WPC je pak zkratka pro 'dřevoplastový kompozit'. Tento termín je dnes již poněkud zastaralý, protože místo dřeva se používají jiné celulózové materiály. Desky WPC se obvykle vyrábějí z 60 % ze dřeva ve formě hoblin a pilin a ze 40 % z plastu a příslušných přísad v procesu vytlačování. Právě tahle kombinace jedním z hlavních důvodů, proč si zákazníci vybírají materiál WPC pro výstavbu svých zahradních teras.

Výhody dřevoplastové terasy

Palubky z WPC se vyrábějí technickým postupem, lze si proto zvolit barvu podle přání. Kromě toho jsou prkna obvykle opatřena různě jemnými drážkami na horní a spodní straně. Podle libosti tak můžete zvolit jemné nebo hrubé profilování.

Prkna z čistého dřeva po instalaci poměrně rychle šednou vlivem srážek a UV záření. To se u WPC nestává. Vysoce kvalitní palubky z WPC s pevnými profily mají dlouholetou životnost. Prkna z WPC se netříští, takže nehrozí nebezpečí zranění. Dřevěná prkna z WPC se obzvláště snadno udržují. Zvláštní péče typu olejování tak není vůbec nutná. Stačí jí pouze opláchnout vodou, případně umýt saponátem, potřebujete-li se zbavit nějakých mastných fleků. Dvakrát do roka je pak vhodné prkna omést a odstranit tak prach ze spár. A to je vše.

Realizace zahradních teras z WPC

Chtěli byste vlastní zahradní terasu z WPC, ale raději byste tuto práci přenechali profesionálům? Svěřte svůj prostor pro relax nebo posezení s přáteli nám. Jsme společnost ZounekDesign s.r.o. a zabýváme se výstavbou zahradních teras, bioklimatických pergol, instalujeme stínící techniku, okna i dveře. Pro více informací navštivte náš web www.zounekdesign.cz kde se dozvíte více.

Fotografie