Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Stavba domu

Zelená střecha – hit moderních staveb, který se vyplatí

Stavíte dům nebo plánujete zahájit kompletní rekonstrukci? Pak určitě budete řešit střešní krytinu. Kromě nejrůznějších druhů střešních tašek však existuje jedno řešení, které je nejen skvělým estetickým doplňkem celého domu, ale obecně v sobě skrývá mnoho funkčních výhod. Jedná se o tzv. zelené střechy. Ty však nespočívají jen v travnatém osázení, ale mohou představovat jak místo pro odpočinek, tak i pro grilování nebo pěstování nejrůznějších druhů plodin. Stačí se jen rozhodnout jakou cestou se vydáte!

 

Výhody a nevýhody rekuperace

Možná si právě necháváte zpracovat projekt, pouštíte se do rekonstrukce, nebo stavíte nový dům a řešíte rekuperaci. Rekuperace je totiž v současné době velmi oblíbeným řešení, které se stará o větrání našich domovů. Nejčastěji na ni narazíte hlavně v nízkoenergetických a pasivních domech a to jak v těch zděných, tak v těch montovaných. Své služby může ale nabídnout i v domech, které nepatří do této kategorie.

Kdopak by se celoskleněných dveří bál

Sklo je elegantní a luxusní přírodní materiál. Interiér dokáže odlehčit, vnést do něj světlo a opticky zvětšit prostor. Není tedy divu, že se sklo využívá stále častěji i jako materiál pro výrobu designových dveří. Stále oblíbenější jsou dokonce i skleněné stěny v interiéru. Díky nim totiž můžete prostor snadno rozdělit na funkční celky a přitom jej nechat opticky propojený. Ještě k tomu se hodí prakticky všude, pasují ke každému stylu v interiéru. Speciální úpravy pak dokážou zajistit i potřebné soukromí.

Krása bezrámových oken

Bezrámová zasklení v sobě kloubí elegantní minimalismus a funkčnost. Jejich estetická hodnota je maximální. Jsou chytrým architektonickým řešením náročných projektů, které přináší tepelnou pohodu do vašeho domova, kanceláře nebo jiných prostor.

Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb

Mezi současné největší trendy moderního bydlení a interiérového designu patří velkoformátové obklady a dlažby. Jsou ideální pro minimalistický design především díky možnosti mít jeden odstín v celém interiéru. Mají skutečně mnohé možnosti využití. Uplatnění najdou jak v rámci podlah a stěn v interiéru, narazit na ně můžete i v exteriéru a to včetně fasád. Pokrývá se s nimi ale i koupelnový nebo kuchyňský nábytek. Už jste třeba viděli, jak úžasně elegantní je jídelní stůl obložený takovýmito obklady?

20 nejčastějších otázek k tepelným čerpadlům

Co je tepelné čerpadlo a na jakém principu funguje? Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/ voda? Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/vzduch? I na další otázky odpoví náš článek.

Co je monolitický strop a jaké jsou jeho výhody

Na trhu dnes existuje celá řada technologií, kterými můžete udělat strop vašeho domu. Volba je vždy na samotném stavebníkovi. Proč vybrat právě klasický monolitický strop? Odpověď se dozvíte v dnešním článku.

Podhledy pohledem profesionála

Stropní podhledy mají jednu velkou výhodu, snadno v nich lze ukrýt veškeré rozvody elektřiny a klimatizace. Navíc se do nich dají jednoduše zabudovat bodová, ale i jiná světla. Výhodou může být i to, že se důsledkem jejich použití v místnosti zmenší vytápěný prostor a tím tak dojde ke snížení nákladů na topení. Dalším bonusem je požární odolnost, snížení kročejového hluku a zakrytí častých nerovností u původního stropu. Zkrátka se používají ke snížení stropů a k jejich zakrytí.

Jak položit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy jsou lety prověřenou součástí našich domácností. Dřevo Vás uklidní, zahřeje i přivede na dobré myšlenky. Proto pokud zařizujete svoje obydlí, určitě zvolte dřevěné podlahy. Jestliže si nejste jistí, zda zvládnete její pokládku, oslovte odborníky v oboru, kteří Vám rádi pomohou a zútulní Váš příbytek.

Zabezpečení garáže

Pokud skladujete ve své garáži osobní věci, jako je nářadí, zahradní nábytek, sekačka, vyplatí se Vám investovat do zabezpečení garáže. Samozřejmě také dopravní prostředky, jako je auto, motorka, či kola, mají vysokou cenu. Alarm v garáži sníží podstatně možnost zlodějů odnést si Váš majetek. Alarm od společnosti Jablotron hlídá garáž nepřetržitě, a díky propojení na mobilní telefon, nebo počítač s Vámi neustále komunikuje. Můžete s ním také otevřít garážová vrata. V jeho možnostech je také ochrana před požárem, záplavou nebo únikem plynu. Ovládají se s ním i topení a garážová vrata.

Lité podlahy kvalitně a rychle

Lity podlahový potěr je v současnosti jednou z nejspolehlivějších možností, jak realizovat novou podlahu. Pro lité podlahy se používají dva základní materiály – anhydritový litý potěr nebo cementový litý potěr. Záleží vždy na konkrétním využití podlahy. Anhydritové podlahy jsou realizovány většinou v bytových interiérech, v domech i halách. Hodí se také pro podlahové vytápění. Cementové lité potěry jsou navíc použitelné i ve vlhkém prostředí, používají se do koupelen a bazénů. Lité podlahy se tak stávají součástí i velkých staveb a sportovních areálů.

Velkoformátové obklady a dlažby

Toužíte po něčem speciálním? Rádi byste, aby na vás doslova dýchal luxus, decentnost a originalita? Opravdové porce elegance můžete dosáhnout, pokud se rozhodnete váš interiér ozdobit velkoformátovými obklady a dlažby.

Jak vybrat filtr na vodu?

Pro začátek je dobré nechat si udělat rozbor vody. Mnohdy stačí pouze vlastnoručně odebrat vzorek a zaslat jej do laboratoře. Rozbor vody vám prozradí, v jaké oblasti má voda největší nedostatky. Také se musíte rozhodnout, zda chcete filtrovat pouze vodu v kuchyni, nebo veškerou vodu v domácnosti.

Jak je důležité míti hydroizolaci střechy

V momentě, kdy se na vaší střeše začnou objevovat i sebemenší trhliny, nemůžete si být jistí, že vaše střecha vydrží případné vlhko. Profesionálním řešením, které v takovém případě přichází na řadu, je hydroizolace střechy. Základem správně provedené hydroizolace každé střechy může být například kvalitní hydroizolační válcovna a následně laminovaná fólie, která je vyrobena na bázi měkčeného PVC.

K vysněnému ráji se dostanete jen přes spolehlivého parťáka

Po mnoha letech obětí, včasného placení nájmů a určité částce na spořicícm účtu si konečně uvědomíte, že si přejete dům, který je pouze váš, aniž byste podléhali zákonům jakéhokoliv majitele domu.

Nadčasový design, opticky zvětšený prostor, více světla. To vše nabízejí celoskleněné dveře

Skleněné nebo celoskleněné dveře se stávají hitem poslední doby. Přestože působí velmi luxusním dojmem, jsou relativně cenově dostupné a jejich ceny začínají na částkách, za které lze pořídit i běžné neskleněné dveře. Jaké obavy a mýty o nich mezi lidmi kolují a jaké jsou jejich výhody?