Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Kdopak by se celoskleněných dveří bál

Sklo je elegantní a luxusní přírodní materiál. Interiér dokáže odlehčit, vnést do něj světlo a opticky zvětšit prostor. Není tedy divu, že se sklo využívá stále častěji i jako materiál pro výrobu designových dveří. Stále oblíbenější jsou dokonce i skleněné stěny v interiéru. Díky nim totiž můžete prostor snadno rozdělit na funkční celky a přitom jej nechat opticky propojený. Ještě k tomu se hodí prakticky všude, pasují ke každému stylu v interiéru. Speciální úpravy pak dokážou zajistit i potřebné soukromí.

Zvolit si můžete mezi plochými skly, která lze dodatečně opatřit vzorem nebo barvou. Mohou být i neprůhledná, ale průsvitná. Existují ale také skla se speciální povrchovou úpravou, jejich výhodou je to, že se snadněji udržují. Nedrží se na nich ani otisky prstů. Pak jsou tu skla ornamentální, které jsou opatřena nějakou strukturou nebo vzorem a jsou velmi častou volbou pro výplně prosklených dveří.

Možnost aplikovat rozmanité vzory

Podoba a využití skla je skutečně rozmanitá. Na celoskleněné dveře si můžete nechat aplikovat rozmanité vzory. Pak vám takové dveře dokážou zpestřit jakékoliv místo. V prostoru rozehrají zajímavou a neokoukanou hru světla a stínů s tím jak se během dne mění a přesouvá sluneční svit. Mohou to být vlnky nebo spirály, kostky či pruhy ale i jiné motivy inspirované přírodou kolem nás. Rozhodnout se ale můžete i pro retro vzory nebo naopak moderní pojetí s písmeny či znaky. Těm nejmenším pak na tváři vykouzlí úsměv barevné dětské motivy.

Z bezpečnosti nemusíte mít vůbec obavy

Z bezpečnosti nemusíte mít vůbec obavy, limity pro rozměry skleněných dveří jsou dokonce větší než pro dveře dýhované nebo laminátové. Omezení pak zajišťuje, aby se s dveřmi dalo dobře manipulovat a aby jejich vlastní váha nebyla nijak problematická. Pro stoprocentní jistotu však takto využívaná skla prošla speciálním kalením a tak má takové bezpečnostní sklo oproti sklu klasickému podstatně lepší vlastnosti. V případě rozbití se roztříští na malé kousky, které nejsou ostré. Podobně funguje například i sklo v autě.

Skutečně se tedy nemusíte bát pořídit si celoskleněné dveře ani tam, kde jsou malé či naopak právě větší a živější děti. Tento krásný, dekorativní a přesto perfektně funkční a bezpečný prvek pro vás zajistí Fronton.cz. Jejich celoskleněné dveře učiní váš domov originálním místem, které tak získá zdánlivě větší prostor, lehkost a především nedocenitelné světlo.

Fotografie