Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb

Mezi současné největší trendy moderního bydlení a interiérového designu patří velkoformátové obklady a dlažby. Jsou ideální pro minimalistický design především díky možnosti mít jeden odstín v celém interiéru. Mají skutečně mnohé možnosti využití. Uplatnění najdou jak v rámci podlah a stěn v interiéru, narazit na ně můžete i v exteriéru a to včetně fasád. Pokrývá se s nimi ale i koupelnový nebo kuchyňský nábytek. Už jste třeba viděli, jak úžasně elegantní je jídelní stůl obložený takovýmito obklady?

Jaké jsou tedy výhody velkoformátových obkladů a dlažeb? Kromě toho, že skutečně vypadají skvěle, přináší i mnoho praktických vlastností. Jednak opticky sjednocují prostor, který pak díky tomuto efektu působí větší. Jejich větší rozměr ale také snižuje počet potřebných spár a tím pádem se takováto dlažba nebo obklady snadněji udržují čisté. A jednodušší údržba jde ruku v ruce s větší hygienou. Čištění velkoformátových obkladů je zkrátka rychlejší a snadnější, protože nedochází k hromadění špíny ve spárách, jejiž počet je redukovaný na minimum. A například pak v kuchyni, kdy se mohou velkoformátové obklady použít i na pracovní desku, oceníte, že oproti přírodnímu kameni mají mnohem menší nasákavost a tak se opět snadněji udržují. Navíc na nich můžete řezat, krájet i vařit. A povrch zůstane stále pevný a zároveň antibakteriální.

Dříve byly standardní formáty o velikosti 30 x 30 centimetrů. Dnes si můžete pořídit klidně obklad nebo dlažbu o rozměrech 1 metr na 3 metry. Tyto velkoformátové dlaždice vypadají úžasně a v těch správných rukou dokážou vytvořit jedinečný koncept. Snad ale více než u čehokoliv jiného je při jejich využití třeba kvalitní řemeslné práce. Ta je v tomto případě zcela zásadní. Pro koho je denním chlebem pokládka velkoformátových dlažeb a obkladů pro Brno a okolí? Pro stavební společnost Jaroslava Tronečka. S obkladačskými pracemi má letité zkušenosti a na jeho přesnost a pečlivost se můžete spolehnout. Pokud si na tuto nelehkou práci pozvete jeho, můžete si být jisti výsledkem, který bude podle vašich představ.

Fotografie