Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Jak vybrat filtr na vodu?

Voda je pro člověka velmi důležitá, je to přece jedna ze základních lidských potřeb. Navíc sám člověk se ze 70 % skládá z vody. Pokud tedy chceme žít zdravým životním stylem, měli bychom se – kromě vyváženého jídelníčku a pravidelného pohybu, zaměřit také na vodu, kterou pijeme. Chlorovaná voda je ošetřená z mikrobiologického hlediska, jenže toto ne vždy stačí.

A není jenom voda určená k pití, která ovlivňuje naše zdraví. Vdechnout (a tedy dostat až do plic) můžeme také aerosol, který se vznáší kolem nás, zatímco se sprchujeme, či koupeme. Starost o vodu tedy může být komplexnější, než se zdá.

Rozhodnete-li se s kvalitou vody v domácnosti, či jinde, něco dělat, pravděpodobně narazíte na nepřeberné množství možností, jak vodu filtrovat či upravovat.

Pro začátek je dobré nechat si udělat rozbor vody. Mnohdy stačí pouze vlastnoručně odebrat vzorek a zaslat jej do laboratoře. Námaha tedy minimální a výsledek podstatný. Rozbor vody vám prozradí, v jaké oblasti má voda největší nedostatky. Podle toho poté vyberete buď speciální filtrační zařízení na konkrétní problém, nebo zařízení víceúčelové. S výběrem vhodného filtru Vám pomůžeme

Také se musíte rozhodnout, zda chcete filtrovat pouze vodu v kuchyni, nebo veškerou vodu v domácnosti. Lze nainstalovat úpravnu vody přímo do vstupu vody do domácnosti, ale je možné využít také malých filtrů „poddřezových“, včetně například malého komplexního systému reverzní osmózy, který je instalovaný pod kuchyňským dřezem pokud je třeba odstranit například dusičnany, těžké kovy nebo všeobecně zvýšenou solnost.

Podle toho, pro jaký typ filtru se rozhodnete, se poté také odvíjí cena. Ve výsledku je tedy potřeba rozmyslet si, zda chcete filtrovat vodu v celé domácnosti, či jenom ve vybraných kohoutcích, kolik jste ochotní do filtrace vody investovat, a také, jak moc komplexně chcete vodu upravit.

Pokud jste se rozhodli s kvalitou vaší vody něco dělat, zkuste navštívit stránku www.hydrofilter.cz, kde naleznete více informací. Tam si můžete filtr také rovnou pořídit.

Fotografie