Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Velkoformátové obklady a dlažby

Toužíte po něčem speciálním? Rádi byste, aby na vás doslova dýchal luxus, decentnost a originalita? Opravdové porce elegance můžete dosáhnout, pokud se rozhodnete váš interiér ozdobit velkoformátovými obklady a dlažby.

Zvláště větší plochy – haly hotelu, velký obývací pokoj spojený s kuchyní nebo i vstupní hala do domu přímo vybízí k tomu ten prostor nějak využít. A jak? Decentně, ale s noblesou.

Výhodou velkoformátových dlažeb a obkladů je, že dají opravdovou šanci vzorům, motivům i imitacím, aby mohly konat svou práci. Na velkém prostoru perfektně vyniká imitace mramoru i cementu, betonu i dřeva. Máte na výběr z mnoha variant rozměrů, přičemž ty největší mohou dosahovat až 1,6 x 3,2 m. Zajímavá je také imitace dřeva v rozměru 20 x 120 nebo 25 x 150 cm, která perfektně napodobuje prkna.

Co je obrovskou výhodou velkoformátových obkladů a dlažeb je jejich údržba. Díky naprosté minimalizaci spár, ve kterých se zachytávají nečistoty, bakterie, a které mnohdy časem zašednou, interiér působí opravdu výjimečně čistě. Samozřejmě i na stěně opatřené velkoformátovým obkladem najdeme spáry, ale je jich rozhodně méně než běžně, a navíc jsou udělané tak decentně, že jsou téměř neviditelné.

Oblíbené a na velkém formátu velmi dobře vypadající jsou imitace mramoru, betonu, dřeva i kamene. Kromě toho si můžete vybrat ještě z nabídky barevných variací.

Nenechte se omezovat pouze na stěny a podlahy. Architekti rádi využívají velké formáty také jako finální vrstvu nábytku nebo jako pracovní desky kuchyňské linky. Fantazii se meze nekladou.

Jistě si říkáte, že pokládka takovéto podlahy musí být hodně náročná. A máte pravdu, ale zkušený odborník to jistě zvládne.

Fotografie