Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Jak položit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy jsou lety prověřenou součástí našich domácností. Dřevo Vás uklidní, zahřeje i přivede na dobré myšlenky. Proto pokud zařizujete svoje obydlí, určitě zvolte dřevěné podlahy. Jestliže si nejste jistí, zda zvládnete její pokládku, oslovte odborníky v oboru, kteří Vám rádi pomohou a zútulní Váš příbytek.

Dřevěné podlahy se dají pořídit v mnoha dekorech, například v dubu a mnoha jeho krásných odstínech, světlý dub, tmavý dub, dub s patinou, šedý dub a další, záleží, jaký si vyberete. Přírodní krása dřeva Vám zajistí útulný pocit ve všech místnostech, kam ji položíte. Můžete se také spolehnout na její dlouhou životnost a snadnou údržbu.

Před položením podlahy je nutné nechat ji odpočinout a uskladnit na dva dny už ve stejných podmínkách, které budou v místě položení. Tedy teplota by měla být kolem 20 stupňů Celsia. Také je potřeba věnovat se podkladu podlahy, je dobré jej vyčistit, vysušit a zkontrolovat jeho rovnost. Pokud se objeví nerovnost, je nutné srovnat podlahu samonivelační stěrkou. Tím se ochrání podlaha do budoucna před zbytečným poškozením, nebo také nechtěným houpavým efektem.

Pro správnou pokládku je nutné mít k dispozici odborné nářadí, tedy elektrickou vrtačku, pravítko, pilku, klínky a dotahovací hák. A další nutný materiál, jako je podkladová folie, lemovací lišty, lepidlo nebo hřebíky.

Samotné položení podlahy je možné více způsoby, buď šroubováním anebo přibíjením podlahy na rošt, svorkovým položením, nebo celoplošným lepením podlahy. U každého najdete výhody i nevýhody, je dobré obrátit se na odborníky, kteří Vám pomohou a poradí. Pokud se pokládá podlaha na volno zámky, je to asi nejsnazší způsob. Jestliže zvolíte lepení podlahy, zbavíte se hlučného způsobu chůze a získáte komfortní tichou chůzi.

Další možností je položit podlahu pomocí přibíjení na rošt, nebo šroubování. Podlaha se položí na dřevěný rošt, různě vysoký. Nejprve je nutné položit izolace proti vlhkosti. Než se podlaha přibije nebo našroubuje, přitáhne se díky popruhovým stahovákům. Také je možné podlahu nalepit, to však přináší mnoho kroků. Přes kontrolu podlahy, že je zcela rovná a její případné vyrovnání. Dále je nutné mít zubovou stěrku, díky které aplikujete správné množství lepidla. Od stěn je nutné nechat centimetrovou mezeru a skládat ji na lepidlo.
Také je možné položit podlahu pomocí svorek, tzv. plovoucím způsobem. Do folie do drážek naspodu prken se vloží speciální ocelové spony, a ty budou prkna přitahovat k sobě. Položení svorek je nutné dělat opravdu pečlivě, po vytvrdnutí se odstraní klínky, které oddělují spáru u stěn.

Je tedy zřejmé, že se vždy vyplatí, obrátit se na odborníka a získat tak správně odborně položenou kvalitní dřevěnou podlahu. Pokud hledáte specialisty v pokládce dřevěných podlah, oslovte naši firmu Floorpark s.r.o. Rádi s Vámi probereme všechny nutné náležitosti k položení podlahy a zajistíme Vám správnou pokládkou příjemnou součást Vašeho obydlí.

Fotografie