Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Podhledy pohledem profesionála

Stropní podhledy mají jednu velkou výhodu, snadno v nich lze ukrýt veškeré rozvody elektřiny a klimatizace. Navíc se do nich dají jednoduše zabudovat bodová, ale i jiná světla. Výhodou může být i to, že se důsledkem jejich použití v místnosti zmenší vytápěný prostor a tím tak dojde ke snížení nákladů na topení. Dalším bonusem je požární odolnost, snížení kročejového hluku a zakrytí častých nerovností u původního stropu. Zkrátka se používají ke snížení stropů a k jejich zakrytí.

Také oceňujete všechny tyto výhody podhledů? Tak pak už si jen musíte vybrat, jestli zvolit minerální podhledy anebo sádrokartonové podhledy.

V domech se spíše používají stropní podhledy ze sádrokartonu, který na první pohled nikdo nepozná. Vytváří hezký celistvý dojem a při určité tloušťce desek jej lze i ohýbat. Sádrokartonové konstrukce jsou však poměrně prašné. Především tedy během realizace samotných podhledů. Spoje se musí zatmelit a následně přebrousit. Nepomáhá ani využití kotvících šroubů. Existuje ale i bezprašná náhrada tohoto často využívaného materiálu. Řeč je o minerálních stropních podhledech. Jejich instalace je rychlá a navíc vám minerální kazetové podhledy umožní ponechat snadný přístup do prostoru mezi pohledem a stropem. Díky tomu nebude nikdy problém žádná oprava ukrytých instalací. Jednotlivé kazety jsou však od sebe odděleny, takže s nimi nikdy nedosáhnete jednolitého vzhledu jako se sádrokartonovými podhledy. Dnes však již existují různé druhy kazet, jejichž povrchovou úpravu si můžete zvolit z široké nabídky tvarů i barev. Takový kazetový strop může být nenápadný, tradiční, elegantní, aby splýval s charakterem interiéru. Použitým materiálem je nejčastěji kov, sádra anebo dřevo.

Zaujala vás možnost minerálních podhledů? Nebo raději zvolíte hladký, jednolitý vzhled podhledů ze sádrokartonu? Rozhodně si ale pro jejich realizaci vyberte správného partnera. Minerální podhledy jsou téměř jasnou volbou pro administrativní budovy a průmyslové objekty, ale také pro starší domy, kde jsou zbytečně vysoké stropy.

Fotografie