Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Co je monolitický strop a jaké jsou jeho výhody

Na trhu dnes existuje celá řada technologií, kterými můžete udělat strop vašeho domu. Volba je vždy na samotném stavebníkovi. Proč vybrat právě klasický monolitický strop? Odpověď se dozvíte v dnešním článku.

Monolitický strop je klasický betonový strop, kterou sebou přináší léty ověřené výhody. Železobetonový strop má sympatie po generace a jeho přednosti jsou nezpochybnitelné. Jde především o nosnost v obou směrech, univerzálnost i rychlost a jednoduchost jeho výstavby.

Výhody betonového stropu

  1. Jako jediná ze stropních konstrukcí má železobetonová deska nosnost v obou směrech. To znamená větší únosnost ve spojení s menší deformací. Navíc železobetonová deska nemusí být podepřena po celém obvodě, což umožňuje tvořit interiér příjemnější a vzdušnější.
  2. Monolitický strop má tu výhodu, že jej lze vytvořit nad jakýmkoliv půdorysem. Jeho univerzálnost tak umožňuje vytvářet různé architektonické prvky, kterými jsou například oblouky.
  3. Nesporou výhodou je jeho cena při opravdu vysoké kvalitě. Ostatní technologie mohou lákat počáteční cenovkou, ale věřte, že vynaložené náklady na ostatní služby s výstavbou stropu spojné značně převýší počáteční optimistický vklad. Železobetonový monolitický strop je tak sázka na jistotu.
  4. Libovolné prostupy nabídne opět jen železobetonový strop. V monolitické desce je můžete vytvořit takřka kdekoliv. Navíc není nutné dělat ztužující věnce pod stropem, jelikož monolitický strop je dokonale tuhý.
  5. Pokud vaše volba padne na monolitický strop, pak ušetříte značné náklady na hrubých omítkách stropu, protože štukovou omítku stačí natáhnout pouze 2x. Zároveň strop nenabídne žádné praskliny a trhliny, jelikož je lit jednoho kusu. Tím nehrozí prorýsování spár mezi jednotlivými panely ani vložkami.
  6. A co husí krky? Možné rozvody elektra ve stropě se vedou nad dolní výztuží. Není proto vůbec potřeba dodatečně vrtat otvory do stropu.

Nechte si poradit odborníky z NESTSERVICE

Společnost NESTSERVICE s.r.o. nabízející monolitické konstrukce, pronajímá bednění pro monolitické stavby, vyrábí a navrhuje atypické bednění. Jsme odborníci na monolitické stropy. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme.

Fotografie