Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Jak je důležité míti hydroizolaci střechy

V momentě, kdy se na vaší střeše začnou objevovat i sebemenší trhliny, nemůžete si být jistí, že vaše střecha vydrží případné vlhko. Profesionálním řešením, které v takovém případě přichází na řadu, je hydroizolace střechy. Základem správně provedené hydroizolace každé střechy může být například kvalitní hydroizolační válcovna a následně laminovaná fólie, která je vyrobena na bázi měkčeného PVC.

Existují však dva hlavní typy střech. Jsou to střechy ploché a šikmé. Zakrývání plochých střech vyžaduje odlišný přístup i odlišné materiály, něž jaké jsou použity v případě hydroizolace střech šikmých. V současné době se setkáváme přímo s trendem plochých střech, který se stal ještě markantnější spolu s rozvojem takzvaných zelených střech.

Především u plochých střech je hydroizolace velmi důležitá. Dokonce by se dalo říci, že, hydroizolační vrstva je nejdůležitějším prvkem ploché střechy. Použity mohou být například asfaltové pásy nebo PVC folie, kdy hovoříme o povlakových hydroizolačních vrstvách. Druhou možností jsou vrstvy stěrkové, kdy se jedná o použití tekuté lepenky. Nejmodernějším typem jsou pak hydroizolační vrstvy, které jsou stříkané nebo nátěrové.

Tento typ střechy nejlépe zakryjí izolační pásy, které zajistí 100 % vodotěsnost i v případě zvýšené zátěže, když v zimě napadne mnoho sněhu. Vydrží i pod ledem, vytrvalým deštěm a dokonce i časté a velké výkyvy teplot. Výhodou hydroizolačních fólií a pásů je nejen dokonalá ochrana před vlhkostí a vodou, ale také snadná instalace za pomoci zcela běžných svářecích nástrojů. Majitele střechy jistě potěší také extrémně dlouhá živostnost.

V případě použití asfaltových pásů a PVC fólií však může být problematické ošetření spojů a míst jako jsou střešní výpustě, komíny a atiky. Stříkané a nátěrové vrstvy se naopak pyšní dokonalou přídržností k podkladu a všechna kritická místa jsou také perfektně chráněna.

Šikmá střecha za běžných okolností poskytuje dostatečnou ochranu proti vlhkosti díky fyzikálním vlastnostem sama o sobě. Srážková voda po ní stéká i v případě větru a dalších vlivů. Je-li ale taková střecha vystavena nebezpečnějším účinkům, kdy máme na mysli součinnost nadmořské výšky, častých prudkých větrů, intenzivních dešťů, malého sklonu nebo komplikovaného tvaru střechy, či abnormální délky krokví, popřípadě intenzivního využívání podkrovních prostor a podobně, je nutno doplnit střešní plášť i dalšími opatřeními. V takovýchto případech bývá použití další hydroizolační vrstvy nezbytné i u šikmých střech.

Fotografie