Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Nadčasový design, opticky zvětšený prostor, více světla. To vše nabízejí celoskleněné dveře

Skleněné nebo celoskleněné dveře se stávají hitem poslední doby. Přestože působí velmi luxusním dojmem, jsou relativně cenově dostupné a jejich ceny začínají na částkách, za které lze pořídit i běžné neskleněné dveře. Jaké obavy a mýty o nich mezi lidmi kolují a jaké jsou jejich výhody?

Mezi nejčastěji zmiňované obavy patří příliš vysoká cena, snadné poškození dveří a náchylnost vůči poškrábání, jejich náročná údržba, ztráta soukromí v důsledku jejich průhlednosti, estetická odlišnost a nesourodost interiéru a omezený výběr rozměrů dveří.

V čem tkví jejich výjimečnost?

Skleněné a celoskleněné bezrámové dveře se v zásadě dělí na PRŮSVITNÉ, kde není žádoucí úplný průhled do prostor, které uzavírají, a PRŮHLEDNÉ, které umožňují ničím nerušený výhled. Díky těmto vlastnostem, kterými se od všech ostatních dveří odlišují, se skvěle hodí do prostor se špatnými světelnými podmínkami, neboť umožňují prostup světla ze světlejších do tmavších místností bez oken, například do chodby nebo předsíně. Také najdou uplatnění jako součást celoskleněných vstupů na balkon, terasu nebo do zahrady.

Skleněné dveře se vyznačují odolností vůči vlhkosti a střídání teploty. Toho se dá využít v prostorách, kde dochází ke kondenzaci vodních par v souvislosti s rozdílem mezi venkovní a vnitřní teplotou, například v koupelně, sauně nebo u wellness s bazénem.

Sklo, které se pro celoskleněné dveře používá, je vyrobeno technologií kalení. Tato technologie spočívá v ohřátí skla na 620 °C a následném prudkém zchlazení. Je tedy velmi tvrdé, odolné vůči poškrábání a skvěle vzdoruje výkyvům teplot. Takto upravené sklo je známé pod pojmem bezpečnostní sklo, které je nerozbitné. Kdyby se sklo přeci jen náhodou rozbilo, rozpadne se na malé kousky, které minimalizují riziko pořezání.

Díky možnosti vytvoření vlastního designu a tomu, že celoskleněných dveří existuje více typů – otočné, posuvné do pouzdra, posuvné na stěnu a kyvné – si můžete vybrat takový design, který skvěle zapadne přesně do vaší domácnosti.

Další výhodou jsou jejich zvukově izolační vlastnosti. Při použití kvalitního kování skleněné dveře skvěle izolují nežádoucí hluk.

Z výše zmíněných důvodů jste asi zjistili, že většina obav jsou neopodstatněné a vyplývají z nedostatečné informovanosti. Pokud vás tento speciální druh dveří zaujal, konzultujte jeho pořízení s odbornou firmou.

Fotografie