Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Jak upravit okolí bazénu?

Bazén je v horkých letních dnech snem snad každého. Poskytuje osvěžení, zchlazení sluncem rozpáleného těla, ale také zklidnění, když se jen tak pohupujete na lehátku na vlnách nebo i při pouhém pohledu na hladinu vody.

Bazén je zkrátka skvělá volba a vzhledem k tomu, že letní měsíce bývají čím dál parnější, jistě jej využijete i do budoucna. Při řešení otázky bazénu se však často zapomíná na jeho okolí. Jeho nedílnou součástí jednoduše musí být i obklad v jeho blízkosti.

Otázkou je, jaký materiál pro obklad kolem bazénu zvolit. Na výběr máte ze spousty možností – kámen (který je drahý, ale má obrovskou životnost), dřevoplastová prkna, či litý beton. Dobrý poměr ceny a kvality mají také keramické obklady.

Při výběru obkladu bazénu je důležité zaměřit se na několik vlastností.

Údržba

Jistě nechcete trávit spoustu času neustálým omýváním a leštěním obkladu. Některé materiály se také musí natírat různými přípravky, aby se prodloužila jejich životnost. Proto je dobré uvědomit si již při nákupu, kolik času budete bazénu a jeho okolí ve výsledku věnovat.

Protiskluznost

Otázka bezpečnosti je zásadní a téměř každý materiál může i nemusí být po namočení klouzavý. Zásadní je povrchová úprava dlažby – jestli má protiskluzný nátěr, nebo jestli je její povrch jinak ošetřen (například vzorkem).

Odolnost a životnost

Dlažba u bazénu bude vystavena nejen přímému a často silnému slunečnímu záření, ale v zimních měsících také chladu, mrazu a sněhu. Také v létě mohou přijít kroupy či silný vítr. Proto se při výběru dlažby k bazénu zaměřte i na tento aspekt.

Možnosti vzorů, barevného provedení

Velmi dobře vypadá, pokud je obklad bazénu sladěn s okolím. Konkrétně například s terasou. Keramické obklady nabízí nepřebernou řadu vzorů a barevných provedení a variací, takže si z nabídky jistě vyberete to, co potřebujete.

Finance

V neposlední řadě jsou samozřejmě rozhodující vaše finanční možnosti. Jak už bylo řečeno, kamenná dlažba je skvostná, ale také poměrně drahá. Na druhou stranu, je to investice do budoucnosti. Cenově mnohem dostupnější jsou například keramické dlažby.

Fotografie