Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Triky a nápady pro každý interiér

Potraviny, které nepatří do lednice aneb nejčastější chyby, které mají vliv nejen na chuť, ale i samotnou trvanlivost

Správné skladování potravin je základem pro zachování jejich čerstvosti, chuti a bezpečnosti. Nicméně existuje několik potravin, které se často chybně skladují v lednici, což může mít za následek nejen ztrátu jejich chuti, ale i zkrácení samotné trvanlivosti. O jaké potraviny se konkrétně jedná a jak je vlastně správně skladovat? To se dozvíte v našem dnešním článku!

7 věcí, které by neměly chybět v žádné domácnosti

Ať už máte velký dům nebo malý byt v každém domově by neměl chybět některé základní pomůcky. V článku podíváme na 7 nezbytností od praktických pomůček, které usnadňují každodenní úkony, přes technologické vychytávky, které nabízejí tento komfort, až ty nejzákladnější předměty, které nevytvářejí pocit domova. Ať už jste v procesu vybavování nového bytu, nebo hledáte inspiraci, jak vylepšit svůj současný domov, tento seznam vám poskytne ucelený přehled toho, co by vám doma rozhodně nemělo chybět.

 

Když kotevní techniku, tak Mungo od SBComp

V dnešní době, kde bezpečnost a spolehlivost jsou na prvním místě, je kotevní technika klíčovým prvkem v mnoha odvětvích. Firma SBComp se s hrdostí řadí mezi přední poskytovatele kotevní techniky a specializuje se na inovativní chemické kotvy, které přinášejí revoluční přístup k upevňování konstrukcí.

Lesk nebo mat, jak si vybrat styl kuchyňské linky

Ve světě kuchyní na míru je rozhodnutí o designu kuchyňské linky klíčovým úkolem. V tomto případě, kdy se rozhodnete pro kuchyň na míru, před vás nikdo nepoloží obrázky s nabídkou, kde si musíte vybrat jednu variantu. Naopak. Vzhled vaší budoucí kuchyně je zcela na Vás. Představám se meze nekladou. Můžete si říct, jak přesně by měla vypadat.

Chytré zásuvky – úspora, ale i inteligentní ovládání spotřebičů odkudkoliv

Šetření, přídavné jméno, které se skloňuje snad ve všech podobách. A není divu. Vzrůstající ceny energií tomu jen napomáhají. S často svízelnou situací nám však naštěstí pomáhají sami výrobci chytrých zařízení. Ty se snaží neustále vyvíjet nové a nové věci, které jsou samy o sobě úsporné, nebo je jejich hlavním cílem právě samotná úspora. Jedním takovým zařízením jsou tzv. smart zásuvky. K čemu přesně slouží a na jakém principu fungují? To se díky nám hned dozvíte!

 

V moderní zahradě nesmí chybět osvětlení

Osvětlení zahrady není pouze praktickým aspektem, ale také magickým prvkem, který venkovní prostor rázem promění v pohádkový noční ráj. Správně navržené osvětlení přidává do zahrady kouzlo, zvyšuje bezpečnost, a vytváří atmosféru, která láká k posezení pod hvězdami. V tomto článku prozkoumáme, jak správně osvětlit zahradu a vytvořit úchvatné noční scenérie.

OKZ aneb moderní obklad kovových futer bez stavebních zásahů

Rekonstruujete svůj byt, kde jsou ještě staré kovové zárubně? Pokud ano zbystřete. Kromě toho, že zárubně můžete snadno natřít existuje daleko lepší řešení. Jde o speciální obklad, který kov schová a designově dokonale zapadne do interiéru. Kromě toho, že se nemusíte pouštět do bourání a s tím spojených stavebních úprav má tato vychytávka ještě spousta dalších výhod. Pojďme se na ně podívat a porovnat je s negativy ať víte, jak se správně rozhodnout a který faktor je ve vašem případě relevantní.

 

Moderní zahradní ohniště, aneb oheň do každé zahrady

Co je hitem letošního léta? Jednoznačně venkovní ohniště zakomponovaná do reliéfu celé zahrady. Jejich využití je nejen široké, ale jsou i vzhledným dekoračním prvkem, který se hodí do každé moderní zahrady. Jaké druhy existují a proč by ohniště nemělo chybět ani na vaší zahradě, to vám přiblížíme v dnešním článku.

Marmoleum – bezúdržbová krytina pro každou domácnost

Přemýšlíte, jakou podlahu zvolit do vašeho nového domova nebo pro renovaci stávajících podlah? Co takhle marmoleum? Jedná se o typ linolea, které je léty prověřené a stejně jako ostatní materiály je dostupné v nejrůznějších odstínech. Oproti dalším podlahovým krytinám se navíc jedná o odolný povrch, který leccos vydrží, a navíc se velmi snadno udržuje. Zkrátka výhody jasně hovoří pro. Pokud si ještě nejste jisti, věnujte pozornost článku níže. Rádi vás zasvětíme do tajů této krytiny.

Proč rekonstruovat bytové jádro? Abyste si splnili sen o moderní koupelně.

Koupelna patří k nejdůležitějším místnostem vašeho domova. Strávíte v ní opravdu dost času, ať už provádíte své každodenní rituály, relaxujete nebo se bavíte s dětmi. Hlavními přednostmi moderních koupelen je útulnost, praktičnost, ale také jejich elegantní vzhled. 

Zelená střecha – hit moderních staveb, který se vyplatí

Stavíte dům nebo plánujete zahájit kompletní rekonstrukci? Pak určitě budete řešit střešní krytinu. Kromě nejrůznějších druhů střešních tašek však existuje jedno řešení, které je nejen skvělým estetickým doplňkem celého domu, ale obecně v sobě skrývá mnoho funkčních výhod. Jedná se o tzv. zelené střechy. Ty však nespočívají jen v travnatém osázení, ale mohou představovat jak místo pro odpočinek, tak i pro grilování nebo pěstování nejrůznějších druhů plodin. Stačí se jen rozhodnout jakou cestou se vydáte!

 

Ukládání dřeva aneb jak vybrat správný dřevník

Topíte doma krbovými kamny? Pak určitě oceníte přístřešek na dřevo, který by měl být nedílnou součástí každé domácnosti, která na zahradě ukládá dřevo. Jak ale vybrat ten nejlepší druh a na co je vhodné se při výběru zaměřit? To a mnohem více vám prozradíme v níže uvedeném článku. Ukládání dřeva je totiž složitější, než se na první pohled může zdát a existují určité náležitosti, které není radno podcenit.

 

Pergola pro soulad s přírodou aneb v čem spočívají výhody bioklimatické pergoly

Moderní zahrada si žádá ty nejlepší řešení. Řešíte-li zrovna zastínění venkovního posezení, věnujte pozornost bioklimatické pergole. Pergole, která má sice větší pořizovací cenu, ale svými benefity se řadí mezi špičky na trhu. V dnešním článku vám nejen vysvětlíme, co to bioklimatická pergola je, ale jaké jsou její hlavní výhody a proč se vyplatí si připlatit.

Venkovní sauna – stavba, která má spoustu benefitů a je skvělá do každé zahrady

Sauna není jen o posílení imunity, ale i o zklidnění mysli a regeneraci fyzických sil. Její benefity si však nemusíte užívat jen v placených welness centrech, ale i v pohodlí domova. Dřevěná stavba vám dokonale zapadne na jakoukoliv zahradu. Stačí si jen vybrat konkrétní druh!

Údržba vinylové podlahy v 7 krocích

Vinylové podlahy zažívají zejména v posledních letech velký boom. Díky jejich odolnosti, voděodolnosti a široké škále vzorů najdou využití v jakékoliv místnosti, a to i včetně kuchyně a koupelny. Navíc se hodí jak pro celoplošné lepení, tak i pro volnou pokládku. Jak se ale o vinyl správně starat, abyste za pár let, nemuseli řešit výměnu celé podlahy? Dodržujte několik zásad a všem nepříjemnostem se snadno vyhnete!

Výhody a nevýhody rekuperace

Možná si právě necháváte zpracovat projekt, pouštíte se do rekonstrukce, nebo stavíte nový dům a řešíte rekuperaci. Rekuperace je totiž v současné době velmi oblíbeným řešení, které se stará o větrání našich domovů. Nejčastěji na ni narazíte hlavně v nízkoenergetických a pasivních domech a to jak v těch zděných, tak v těch montovaných. Své služby může ale nabídnout i v domech, které nepatří do této kategorie.