Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

OKZ aneb moderní obklad kovových futer bez stavebních zásahů

Rekonstruujete svůj byt, kde jsou ještě staré kovové zárubně? Pokud ano zbystřete. Kromě toho, že zárubně můžete snadno natřít existuje daleko lepší řešení. Jde o speciální obklad, který kov schová a designově dokonale zapadne do interiéru. Kromě toho, že se nemusíte pouštět do bourání a s tím spojených stavebních úprav má tato vychytávka ještě spousta dalších výhod. Pojďme se na ně podívat a porovnat je s negativy ať víte, jak se správně rozhodnout a který faktor je ve vašem případě relevantní.

Rychlá renovace bez bourání

Největším bonusem, který jsme v úvodu již nastínili je zcela jednoznačně rychlá montáž a eliminace jakýkoliv stavebních prací. Buď to sami nebo za pomoci specializované firmy můžete mít obložení takřka na počkání. Práce zaberou zhruba jeden den a večer už se můžete těšit ze zcela nového vzhledu celých dveří. Kromě drobného prachu a případných pilin z odřezků není nutné bát se ani žádného nepořádku. K úklidu vám bohatě postačí smetáček a lopatka a následné použití vysavače. Až tak jednoduché to je!

Jakýkoliv rozměr a široká škála vzorů a barev

OKZ neboli obklad kovové zárubně je možné dodat na nejrůznější typy dveří. Ať už máte otočné, posuvné, zalamovací nebo jen průchozí variantu nic není problém. Specializovaná firma vás, ale zpravidla vyzve k obhlídce nebo nafocení objektu, kde spolu proberete konkrétní možnosti. Individuálně se pak řeší konkrétní výška, šířka a uzpůsobení zárubní stávajícímu systému. OKZ je totiž možné snadno zkrátit a zarovnat tak, aby dokonale seděly a nebylo vůbec poznat, že původně na místě byly kovová futra. Díky velkému množství výrobců je také navíc možné zvolit z různých designů, vzorů a barev, tak aby výsledek co nejlépe zapadl do vašeho interiéru.

Izolace zvuku

O tomto aspektu spousta lidí neví, ale OKZ jsou výhodné i z hlediska izolace zvuku. I když to teda zcela jistě nebyl váš záměr ve výsledku i tento benefit jistě oceníte.

A zase ta cena aneb každé řešení má i své nevýhody

Nutno podotknout, že OKZ v sobě neskrývají jen elegantní a chytré řešení plné výhod, ale i pár nedostatků. Tím prvním a pro většinu jistě rozhodujícím faktorem je cena. Ta totiž v porovnání s klasickými obložkami bývá v tomto případě vyšší. Na druhou stranu se však nejedná o žádný extrém a spousta firem dělá dnes speciální slevové akce, kde OKZ seženete za srovnatelnou cenu. Pokud navíc započítáme částku, kterou ušetříte za bourací práce ve výsledku neutratíte více než za klasické řešení.

Změna prostoru a jeho rozměrů

Druhým pomyslným negativem je zúžení průchozího otvoru. Možná si říkáte, že tento rozměr vám může být jedno, ale opak je pravdou. I když na běžný průchod mezi místnostmi to samozřejmě nemá vliv rozdíl můžete pocítit u případného stěhování. Věci, které se dříve snadno přenášely mohou nyní působit problémy. Každý centimetr se totiž počítá. Než se tedy do renovace vrhnete zamyslete se, zda následně nebudete mít problém při případných změnách nábytku nebo u samotného stěhování. Zejména v případě koupelny často nastává problém až když je nutné vyměnit nefungující pračku nebo sušičku za novější model.

Dobré je také počítat s tím, že kromě nárůstu šířky vzniká rozdíl i u samotných dveří. Ty se vlivem přizpůsobení prahu posouvají více do místnosti a je tak nutné vyzkoušet, zda se budou i nadále pohodlně otvírat.

Lepší dříve, nežli později

Vzhledem k tomu, že obklad kovových futer je dodáván většinou na míru je nutné počítat s delší dodací lhůtou. Aby tento faktor pro vás nebyl ve výsledku negativem, poptejte zárubně včas, nejlépe několik týdnů před plánovanou rekonstrukcí.

Pakliže bude vaše poptávka úspěšná a vy jste zhodnotili případná rizika, nic nebrání tomu vrhnout se do samotné realizace a výběru dveří, které se na obložky následně nasadí. Přejeme vám hodně štěstí a věříme, že jsme vám s rozhodnutím pomohli!

 

Fotografie