Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

7 věcí, které by neměly chybět v žádné domácnosti

Ať už máte velký dům nebo malý byt v každém domově by neměl chybět některé základní pomůcky. V článku podíváme na 7 nezbytností od praktických pomůček, které usnadňují každodenní úkony, přes technologické vychytávky, které nabízejí tento komfort, až ty nejzákladnější předměty, které nevytvářejí pocit domova. Ať už jste v procesu vybavování nového bytu, nebo hledáte inspiraci, jak vylepšit svůj současný domov, tento seznam vám poskytne ucelený přehled toho, co by vám doma rozhodně nemělo chybět.

  1. Lékárnička aneb první pomoc pro každého člena rodiny

Zcela zásadní věci, která by neměla chybět v žádné domácnosti je lékárnička. Nezáleží, zakoupíte již předpřipravený set v designové krabici nebo si lékárničku zda vytvoříte sami, hlavní je ji mít. Od složení členů vaší domácnosti by se pak mělo odvíjet její složení. V zásadě je nutné, aby vám nechyběly léky na horečku, bolesti, žaludeční potíže, alergie, dezinfekce, náplasti a obvazový materiál. Pozornost však věnujte tomu jak jednotlivé léky a doplňky skladovat. Některé léky patří do lednice, zatímco jiné stačí skladovat v suchu a mimo slunečního záření. U jednotlivých léků a zdravotnických pomůček je také odlišný datum expirace. I když je samozřejmě žádoucí mít doma tento základ, je také výrazné, zda léky nejsou a jednou za čas lékárničku změnit.

  1. Hasící přístroj

Nikdy nevíte, co se stane. Život nám přináší různé překážky a je lepší být připravený než zaskočený. Proto pro prevenci požární ochrany a celkovou bezpečnost domácnosti je vhodné zvážit řízení hasícího přístroje. Ten umístěte na snadno dostupné místo a raději si pro jistotu prostudujte návod na použití. V případě, že by došlo k nejhoršímu a přístroj jste museli použít, nebudete ztrácet drahocenný čas studováním návodu. Jako skvělý doplněk k hasícímu přístroji je deka na uhašení požáru. Ne každý požár je totiž možné hasit hasícím přístrojem, ale vhodné je naopak udušení plamenů. Obě pomůcky jsou tedy skvělou volbou pro tyto každou domácnost.

  1. Sada nářadí

Běžná údržba domácnosti většinou speciální nářadí. Zcela vám stačí mít doma pár šroubováků, kladivo, kleště, metr a několik klíčů. Pokud navíc často vytváříte nový nábytek oceníte i jako šroubovák, který je právě většinou v sadě s výše uvedeným vybavením.

  1. Náhradní zdroje

I když žijeme v době moderních technologií, tak většina věcí je závislá na elektřině. Jsou však chvíle, kdy elektřina nemusí fungovat. Určitě se vám nebo blízkým minimálně jednou stalo, že jste byli svědky výpadku. K tomu dochází nejčastěji vlivem meteorologických podmínek a nelze tedy zcela přesně určit co počasí dokáže. Pokud k výpadku elektřiny dojde, často se jedná o chvilkovou situaci, ale je třeba počítat s tím, že se vše může protáhnout i na několik dlouhých hodin. Zvláště pak v kalamitních situacích. Z tohoto důvodu je vhodné mít v domácnosti náhradní zdroje. U osvětlení postačí svíčky nebo baterky. Abyste si mohli najít telefon nebo PC je vhodné mít k dispozici i nabité power banky. Pro případ, že kromě elektřiny nepůjde ani voda, je dobré mít ve spíži připraven balík pitné vody.

  1. Smetáček s lopatkou

Možná si říkáte, že jde o přežitek, který používali naši prarodiče, ale opak je pravdou. Smetáček s lopatkou je skvělá pomůcka. Zejména v případě rozbití nejrůznějších předmětů. Sklo, porcelán nebo další materiály nemusíte brát do ruky, ale snadno se jmenujete a vyhodíte. Tým v případě rizika nežádoucího úrazu podoby řezných ran a ušetříte vašeho vysavače, který na tyto události není způsoben.

  1. Šitíčko

Podobná situace jako u předchozího bodu je iv případě šitíčka. Dnes již není takový zájem o opravu věcí a když jsou poškozené, jednoduše je vyhodíme. Neplatí to však u každého. S vracejícím se trendem minimalismu a úsporami se navrací i udržitelnost oblečení a domácích textilií. Kvůli malé dírce, navíc není ekologické hned vše vyhazovat. Součástí každé rodiny by tedy mělo být malé šitíčko, kde stačí mít pár druhů jehel a barevných nití, díky kterým si jednoduše zašijete téměř cokoliv.

  1. Gumový zvon k čištění odpadu

Odpad dokáže leckdy potrápit. Každodenní používání WC a sprchy s sebou přináší problémy v podobě nežádoucího ucpání. Příčinou jsou často chuchvalce vlasů nebo předmětů, které se primárně nevhazují do toalet. Právě pro tyto případy je lepší mít po ruce gumový zvon. Jeho fungování je založeno na principu vytváření tlaku a vakua, které pomáhá uvolnit zanesené potrubí. I když je proces v některých případech opakovat, výsledkem je, že voda začne odtékat a odpad se nakonec stane. V souvislosti s tímto problémem se hodí mít doma i chemický čistič na odpady, kteří společně se zvonem dosahují téměř zázraky.

Je dôležité, nemusí, že každá domácnost je jedinečná a je jedna pro jednu, může být prioritou pro jinou. Vždy je třeba přizpůsobit výběr vašim specifickým potřebám a životnímu stylu. Věci, které jsme zde uvedli, vám poskytují solidní základ, na kterém můžete stavět a upravit svůj domov tak, abyste byli připraveni i na nestandardní situaci.

Fotografie