Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Moderní zahradní ohniště, aneb oheň do každé zahrady

Co je hitem letošního léta? Jednoznačně venkovní ohniště zakomponovaná do reliéfu celé zahrady. Jejich využití je nejen široké, ale jsou i vzhledným dekoračním prvkem, který se hodí do každé moderní zahrady. Jaké druhy existují a proč by ohniště nemělo chybět ani na vaší zahradě, to vám přiblížíme v dnešním článku.

Místo setkávání

Vybudování prostoru pro ohniště není jen o klasickém táboráku s buřty. Jde o mnohem více. Prostor kolem ohniště je místem setkávání, kde právě oheň dotvoří příjemnou a celkově poklidnou atmosféru. Možná byste mohli namítnout, že k účelům setkávání máte vybudovanou pergolu s posezením, ale když investujete do ohniště, zcela jistě hned pocítíte ten rozdíl. Kouzlo ohně je totiž zcela jedinečné.

Ještě před tím, než se vhrnete do samorealizace nebo zakoupení ohniště, je důležité vybrat vhodné umístění. Musíme myslet zejména na vzdálenost od budov a vegetace. Nikdo z nás si totiž jistě nechce zadělat na případné problémy, které může způsobit vítr v kombinaci s poletujícími jiskrami.

DIY nebo nákup?

Venkovní ohniště si snadno můžete vybudovat sami nebo zvolit jednoduší variantu v podobě nákupu. U vlastní výroby je největší výhodou zcela jistě dokonalá možnost přizpůsobení současnému prostoru a vybudování ohniště přímo dle vašich požadavků. Od různých tvarů až po ohniště zapuštěná v zemi nebo vyvýšená nad úroveň terénu. K vytvoření často navíc poslouží zbytky cihel nebo dekorační kameny. Z těch lze navíc kromě samotného ohniště vytvořit i posezení. Jen si to představte, kruhové ohniště z kamenů a kolem do kruhu dokonalé lavice ze stejného materiálu. Stačí jen doplnit nehořlavými polstry a budete mít skvělé místo k relaxaci.

Ať už se vám z jakéhokoliv důvodu nechce do vlastní výroby, nezoufejte. Na trhu dnes existuje spousta variant jak přenosných, tak i stálých ohnišť. Dostupné jsou také v nejrůznějších tvarech, a navíc často obsahují i rošt na grilované pokrmy. Nejen, že se tedy můžete u ohně ohřát, ale zároveň si na něm lze připravit i chutnou večeři. Skvělé je zakoupit si i doplněk v podobě kotlíku. Ten obvykle pomocí trojnožky umístíte nad oheň a můžete si snadno připravit výtečný guláš nebo jakýkoliv jiný pokrm přímo na ohni. Stejná situace platí i v případě doplňkového vybavení. Zakoupit lze i půlkruhové lavice, které prostor nádherně doplní, a navíc mohou posloužit i jako místo k ukládání dřeva a briket.

Výhody, které rozhodují

Benefity stálých nebo přenosných ohnišť spočívají zcela jistě ve snadné údržbě a v tom, že si nepoškodíte okolní trávník a vegetaci v zahradě. Buď si stanovíte pevné místo, kde bude ohniště umístěno anebo si zvolíte přenosnou variantu, kterou snadno lze kdykoliv přesunout. Většina druhů ohnišť, která jsou dostupná na trhu, jsou navíc vyrobena z povětrnostně odolné oceli, která se dokonale hodí pro jakékoliv venkovní použití. Samozřejmostí navíc bývají i ochranné poklopy zabraňující poletu uhlíků.

Tak co? Přesvědčili jsme vás, že i vy potřebujete venkovní ohniště? Pokud ano neváhejte. Uvidíte, že u ohně strávíte nejeden povedený večer.

 

 

Fotografie