Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Triky a nápady pro každý interiér

Jak vybrat správný brusný papír?

Pokud potřebujete změnit povrchovou úpravu materiálu, je v dnešní době v nabídce široká paleta brusných papírů. Brusné papíry nacházejí svoje uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu, kožedělném, kovovém, dřevozpracujícím, textilním i automobilovém. Pro správný efekt je potřeba vybrat vhodný typ brusného papíru, jen tak se docílí požadovaného výsledku.

Jak je důležité míti hydroizolaci střechy

V momentě, kdy se na vaší střeše začnou objevovat i sebemenší trhliny, nemůžete si být jistí, že vaše střecha vydrží případné vlhko. Profesionálním řešením, které v takovém případě přichází na řadu, je hydroizolace střechy. Základem správně provedené hydroizolace každé střechy může být například kvalitní hydroizolační válcovna a následně laminovaná fólie, která je vyrobena na bázi měkčeného PVC.

Útulný domov získáte díky kvalitní rekonstrukci bytu

Pokud jste si pořídili starší byt, jistě se potýkáte s otázkou rekonstrukce bytového jádra. Určitě si plánujete moderní vzhled všech místností, praktické rozdělení prostoru a v neposlední řadě i zlepšení bezpečnostních a hygienických podmínek pro život. V takovém případě oslovte profesionální firmu na rekonstrukci bytového jádra, která Vám obstará veškeré stavební práce.

I když se to téměř nikomu nelíbí, úklid domácnosti je každodenní součástí našich životů

Chcete-li dělat domácí práce promyšleným způsobem, musíte znát nějaké triky a mnoho z nich je založeno na neočekávaných produktech. Naše rady jsou použitelné pro běžný provoz. S větším úklidem vám odborně a bleskově pomohou specializované firmy.

K vysněnému ráji se dostanete jen přes spolehlivého parťáka

Po mnoha letech obětí, včasného placení nájmů a určité částce na spořicícm účtu si konečně uvědomíte, že si přejete dům, který je pouze váš, aniž byste podléhali zákonům jakéhokoliv majitele domu.

Prořezejte se ke zdravějším a krásnějším stromům!

Máte na zahradě nádherné stromy plné ovoce nebo okrasné stromy pro zkrášlení okolí vašeho domu? Aby stromy zůstávaly zdravé a krásné, je nutné čas od času provést jejich údržbu v podobě prořezání. Proč vlastně něco takového dělat? Díky odstranění neproduktivních odnoží koruny se zvyšuje výnosnost těch produktivních, ale také se celý strom krásně prosvětlí, což zamezí vzniku mechů a různých houbových chorob, které stromy mohou napadat.

Nadčasový design, opticky zvětšený prostor, více světla. To vše nabízejí celoskleněné dveře

Skleněné nebo celoskleněné dveře se stávají hitem poslední doby. Přestože působí velmi luxusním dojmem, jsou relativně cenově dostupné a jejich ceny začínají na částkách, za které lze pořídit i běžné neskleněné dveře. Jaké obavy a mýty o nich mezi lidmi kolují a jaké jsou jejich výhody?

Čisté matrace vám zaručí klidný spánek

S příchodem teplého počasí uklízíme celou domácnost a jedna z věcí, která si zaslouží naši speciální pozornost, je i matrace naší postele. Zvláště u dětí a seniorů je po zimě vhodné nechat matrace vyčistit od profesionálů. V Brně najdete firmy, které se na čištění matrací specializují.

Slušivé a praktické posuvné dveře do malých interiérů

Pokud plánujete rekonstrukci svého domova, nebo stavíte nový dům, jistě máte v projektu zařizovací předměty a vybavení. Ať už máte k dispozici menší pokoje, nebo místnosti na uskladnění, využijete v interiéru moderní posuvné dveře HS portál, nebo skládací dveře. Jejich výhoda je oproti klasickým, otáčivým dveřím, v prostorové úspornosti. Dveře otvírané do místnosti zaberou vždy prostor a musí se podle nich rozestavět nábytek. Posuvné dveře zajedou do kovového pouzdra na zdi a odsunou se lehce na stranu. Manipulace s nimi je snadná, otevírat se je naučí jak malé děti, tak starší generace.

Pasivní dům – moderní a úsporné bydlení

Plánujete výstavbu rodinného domu? Chcete, aby měl pro Vás jako pro majitele co nejvíce výhod? Co byste řekli na dům dlouhodobě ekonomicky výhodný s příjemným vnitřním klimatem, svěžím vzduchem bez neustálého větrání okny za působení hluku z ulice či průvanu, s minimální potřebou vytápění?

Pomýšlíte na rekonstrukci koupelny? Využijte našich užitečných rad a tipů

Každá rekonstrukce s sebou přináší řadu otázek, které si musíme pečlivě promyslet a zvážit, abychom něčeho později nelitovali. To platí zejména při rekonstrukci koupelny, která plní v našich životech velmi důležitou úlohu. Bývá to totiž u většiny lidí první místnost, kterou ráno navštíví a poslední místnost, kterou vidí předtím, než jdou spát. Je to zkrátka místo, které nám v nás mělo vzbuzovat příjemné pocity, a zároveň mít všechny nepostradatelné atributy.

Vyhněte se problému se špinavými chodbami

Péče o pořádek v jakémkoliv bytovém domě je důležitá, zvláště v zimě, kdy je venku sníh nebo bláto a podlahy se ušpiní raz dva.

Nejde ale jen o zametání či mytí podlah ve vstupních prostorách, společných chodbách a na schodech. Kromě toho je potřeba pravidelně čistit výtah, mýt okna nebo utírat prach na zábradlí, aby dům vypadal příjemně.

Rekonstruovat byt je třeba s ohledem na běžný život, i Vaše okolí

Čas letí jako voda a možná proto, když se díváte na vzhled svého bytu, říkáte si, že už by potřebovalo leccos opravit, či zrekonstruovat. Samotná rekonstrukce bytu je velký zásah do každodenního života, proto je důležité, aby netrvala příliš dlouho. Zároveň by neměla být ani příliš hlučná, s ohledem na sousedy v okolí.

Návrh zahrady od profesionálů

Ať už máme starší nebo nový domek, po okrasné zahrádce toužíme všichni. Není nad to mít harmonický prostor, ve kterém můžeme relaxovat ať už aktivně, či pasivně a zahrada je přesně místo, které nám obě možnosti nabízí.

Jak provonět interiér přírodní cestou

Příroda je všude kolem nás, obklopuje všechno živé i neživé, ale nejhorší je to s ní ve městech. Člověk je tu oproti venkovu dost ochuzen. Silniční síť ruší dojem kompaktní přírody a vy si tu vůni květin z louky nebo aleje stromů vůbec neužijete. 

Rekuperace: Ideální způsob, jak v zimě ušetřit za vytápění

V zimě se pochopitelně musí topit. Každý majitel domu se snaží co nejvíce ušetřit a zabránit tepelným ztrátám. Nejčastější variantou je zateplování objektů, aby se co nejvíce zabránilo úniku tepla. Ovšem také je potřeba větrat, co vede zároveň k výměně teplého vzduchu za studený venkovní vzduch.