Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Vyhněte se problému se špinavými chodbami

Péče o pořádek v jakémkoliv bytovém domě je důležitá, zvláště v zimě, kdy je venku sníh nebo bláto a podlahy se ušpiní raz dva.

Nejde ale jen o zametání či mytí podlah ve vstupních prostorách, společných chodbách a na schodech. Kromě toho je potřeba pravidelně čistit výtah, mýt okna nebo utírat prach na zábradlí, aby dům vypadal příjemně.

Starost obyvatel?

Velmi často mají tuto činnost na starost přímo obyvatelé, kteří se v úklidu střídají - zpravidla podle týdenního rozpisu. Ty mohou být i dva, jednak úklid na patře, kromě toho úklid vstupních prostor, sklepů a v zimě například odklízení sněhu před domem.

Tento systém se ale vyplatí spíše jen výjimečně, třeba v případě, že se v domě žijí „starousedlíci“, kteří se už dlouho navzájem znají, mají k sobě důvěru a respekt.

Vyzkoušejte raději odborníky

Zvláště ve velkých městech se ale řada obyvatel často ani netuší, kdo jejich soused vlastně je. A když přijde na úklid, leckdy na něj zapomenou, případně jej schválně vynechají či odbydou, aby si ušetřili čas a práci. Výsledkem jsou špinavé chodby a schodiště, což příliš nevede k tomu, aby se obyvatelé v domě cítili dobře. Zároveň to může odradit budoucí nájemníky. Pokud při prohlídce uvidí zanedbaný dům, pravděpodobně je toto místo moc nebude lákat k bydlení.

Pokud část rodin mytí podlah a ostatní úklid vynechá, tak to navíc může odradit od úklidu i sousedy, kteří by jej jinak vykonali. Oprávněně totiž mohou získat pocit, že uklízejí i za ostatní, nebo naopak, že pokud budou úklid zanedbávat také, nic se vlastně nestane.

Z toho důvodu se vyplatí najmout na úklid spíše profesionální firmu, která jej bude dělat kvalitně a hlavně pravidelně. Nájemníkům tak ušetříte čas, vyhnete se konfliktům, které hrozí v případě, že se o úklid nebudou chtít starat. Při dlouhodobé spolupráci s úklidovou firmou navíc můžete získat slevu.

Fotografie