Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Návrh zahrady od profesionálů

Ať už máme starší nebo nový domek, po okrasné zahrádce toužíme všichni. Není nad to mít harmonický prostor, ve kterém můžeme relaxovat ať už aktivně, či pasivně a zahrada je přesně místo, které nám obě možnosti nabízí.

Pokud zahradu nemáme, můžeme se rozhodnout pro její realizaci. V tu chvíli se nám naskýtají dvě možnosti. Jednou z nich je realizace svépomocí a druhá samozřejmě vybízí k najmutí profesionální firmy. Jak se tedy rozhodnout, která možnost bude efektivnější? Pokud máte s realizováním nějaké zkušenosti a hlavně dostatek času, neboť toho bude zapotřebí více než dost, pak směle do toho. Pokud ale nemáte absolutně žádnou představu o tom, jak začít, co bude potřeba obstarat a nakoupit a tak podobně, přenechte tyto činnosti raději specialistům, kteří většinou disponují potřebných vzděláním a praxí z oboru, díky čemuž se na ně můžete plně spolehnout.

Jestliže jste se rozhodli pro profesionály, je na čase začít shánět důležité informace o firmách, o tom co přesně nabízejí, jaké jsou ceny, jak s nimi byli lidé spokojeni a podobně. Poté si vyberte tu, která vám bude připadat, že odvede nejlepší práci a bude spolehlivá.

Celý projekt vždy začíná prvotní schůzkou, která se koná pochopitelně na místě budoucí realizace, kde si příslušný pracovník změří prostor, zjistí, jaké jsou vaše požadavky a přání. Po této úvodní schůzce pro vás vytvoří návrh zahrady. Pokud jej schválíte, mohou práce začít. Výhodou je, že se firma postará o dodávku veškerého potřebného materiálu a zeleně, tudíž se nemusíte vůbec o nic starat.

Nejvíce času zaberou terénní úpravy, neboť pracovníci musí pomocí speciální techniky srovnat a upravit prostor zahrady. Mezi další práce už pak spadá výsadba a založení trávníku, zahradní stavby a podobně. Dle odborníku mohou menší realizace zahrad zabrat pouze dny, rozsáhlejší úpravy i měsíce. Po dokončení projektu si můžete smluvit také pravidelné údržby celé plochy.