Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Proč rekonstruovat bytové jádro? Abyste si splnili sen o moderní koupelně.

Proč rekonstruovat bytové jádro? Abyste si splnili sen o moderní koupelně.

Koupelna patří k nejdůležitějším místnostem vašeho domova. Strávíte v ní opravdu dost času, ať už provádíte své každodenní rituály, relaxujete nebo se bavíte s dětmi. Hlavními přednostmi moderních koupelen je útulnost, praktičnost, ale také jejich elegantní vzhled. A tyto aspekty v dnešní době staré panelákové koupelny z umakartu nesplňují. Umakart má několik nedostatků - svojí strukturou se vůbec nehodí do vlhkého prostředí, začne se po čase kroutit a odlepovat. A tím vznikne v koupelně ideální místo pro vznik plísní. Často tyto staré koupelny špatně pracují s prostorem. Proto je nejvyšší čas se zamyslet nad rekonstrukcí vašeho bytového jádra.

První krok - plánování

Nejprve si doma všichni sedněte a ujasněte si vaše představy o novém vzhledu vaší koupelny. Chcete vanu nebo sprchu? Jak velké umyvadlo potřebujete? Kam umístíte pračku? Budete chtít pořídit i sušičku? Jaké barvy a typ obkladů preferujete? Jak správně umístit sifony a větrací mřížky, aby nebyly na první pohled vidět? Pro inspiraci si určitě zajděte do některých koupelnových studií, kde mají k dispozici spoustu moderních a vkusných sanitárních zařízení i obkladů. Každý si určitě najde to své. V případě, že nemáte dobrou představivost, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám s návrhem nové koupelny pomohou. Malý tip pro malé prostory - využijte teplé a světlé tóny obkladů. Ke zvětšení prostoru pomohou i vertikální proužky, lesklé povrchy a zrcadla.

Svépomocí nebo s profesionály?

Rekonstrukce bytového jádra nepatří mezi nejsložitější rekonstrukce, ale zahrnuje i několik odborných záležitostí. Součástí rekonstrukce bývá často i předělání elektroinstalace a rozvodů, proto tyto práce radíme přenechat odborníkovi. Rekonstrukce prováděná stavební firmou má také výhodu týkající se délky rekonstrukce. Jelikož jde o velký zásah do pohodlí rodiny, každý je rád, když budeme mít novou sprchu či vanu a záchod k dispozici co nejdříve. Další výhodou spolupráce se stavební firmou je ta, že předem získáte představu o rozpočtu rekonstrukce.

Jak dlouhou dobu rekonstrukce bytového jádra zabere?

Délku rekonstrukce bytového jádra ovlivňuje několik faktorů. Je to tedy vždy individuální. Záleží například na velikosti staré koupelny, zdali se bude původní jádro bourat nebo jenom upravovat, v jakém stavu jsou stávající rozvody nebo jestli bude docházet ke změně dispozic a prostor koupelny. Při přidělení rekonstrukce stavební firmě se délka pohybuje většinou kolem dvou až tří týdnů. Ale záleží vždy na konkrétní zakázce.

Pokud plánujete rekonstrukci vaší koupelny a chcete si ušetřit čas i nervy, neváhejte se obrátit na odborníky ze stavební firmy ProfiDek s.r.o., kteří mají mnohaleté zkušenosti a zaměřují se na rekonstrukce v Brně a jeho okolí.

Fotografie