Články & návody

CASCADE-kuchyně s.r.o. - výroba kuchyní na míru.

HW-PANTY, spol. s r.o. - sanace vlhkého zdiva metodou HW-systém.

Pokrývačství Brno a okolí - opravy střech, pokládání nových střech nebo rekonstrukce střech.

Rekvalifikační kurzy Plzeň - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Plzni a okolí. Možnost přidat rekvalifikační kurz zdarma.

TOKAREX spol. s r.o. - litý cementový potěr do každého interiéru.

Truhlářství KLASIK CZ s.r.o. - zakázková výroba nábytku na míru

Senior Park a.s. - Bydlení pro seniory Senior Park Hlušovice u Olomouce.

NESTSERVICE s.r.o. - pronájem bednění.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Kuchyně IN s.r.o. - nábytek do ložnice na míru Jihlava.

Pasivní dům – moderní a úsporné bydlení

Plánujete výstavbu rodinného domu? Chcete, aby měl pro Vás jako pro majitele co nejvíce výhod? Co byste řekli na dům dlouhodobě ekonomicky výhodný s příjemným vnitřním klimatem, svěžím vzduchem bez neustálého větrání okny za působení hluku z ulice či průvanu, s minimální potřebou vytápění?

O jaký typ staveb se jedná? Jde o tzv. pasivní domy. A jak již tento název napovídá, pokud splňují domy určitá kritéria, ušetří svým majitelům spoustu práce i peněz. Takto postavené domy dokáží vlivem použitých izolačních materiálů a kvalitních oken zajistit téměř po celý rok příjemnou teplotu v místnostech bez použití topidel. Plně postačuje sluneční záření, které prochází do místností okny, dále teplo, které vytváří elektrické spotřebiče při vaření a nakonec dokonce i teplo, které vyzařují samotní obyvatelé domu.

Opravdu je to tak jednoduché? Pochopitelně existuje více kritérií, které rozhodují o vlastnostech domu. Volba vhodného pozemku, tvar budovy - nejlépe se uplatňuje kvádr, správné umístění místností podle funkce. Na jižní, případně jihovýchodní či jihozápadní stranu je vhodné situovat prostory, kde budeme trávit nejvíce času, a dalších méně využívané na severní stranu. Místnosti na jižní straně budou nejvíce profitovat ze slunečního záření. Důležitým prvkem je rovněž oddělení vytápěných a nevytápěných prostor.

Proč byste si zrovna Vy měli pořídit pasivní dům? Důvodů je hned několik. Jedná se o mimořádně úsporný typ stavby hlavně z hlediska energetického. Nemusíte se znepokojovat neustálým nárůstem cen elektřiny, protože jí spotřebujete opravdu minimum. Uvádí se, že maximální spotřeba tepla na roční vytápění domu je do 15 kwh/(m2 a), přičemž běžný typ domu spotřebuje kolem 100 kwh/ (m2 a). Další výhodou je trvale čerstvý vzduch v místnostech, který má nepopiratelný vliv na zdraví a dobrou kondici členů domácnosti. Navíc je výstavba pasivních domů podporovaná poskytováním dotací.

Zaujala Vás představa vlastního pasivního domu? Aby splňoval nezbytné parametry, které z něj dělají ekonomicky výhodné bydlení, neváhejte se obrátit na odborníky. Stavební firma Brno vám s Vašimi představami o bydlení ráda vyjde vstříc.

Fotografie